Lista aktualności Lista aktualności

"Kartka dla leśnika" i Międzynarodowy Dzień Lasu

Informujemy o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego „Karta dla leśnika”. Posiedzenie komisji oceniającej nadesłane prace odbyło się w miniony wtorek (15 marca)

Przypominamy, że konkurs adresowany był do szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi przy współpracy z Nadleśnictwem Woziwoda. Przedsięwzięcie otrzymało również wsparcie ze strony innych podmiotów, m.in. Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy, Nadleśnictwa Tuchola, Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi, Tucholskiego Parku Krajobrazowego oraz Tucholskiego Ośrodka Kultury, które angażowały się w prace związane z rozstrzygnięciem konkursu lub wniosły wkład w ufundowanie nagród dla uczestników.

Inicjatywa ta wpisała się w jeden z okolicznościowych dni ustanowionych przez ONZ, czyli Międzynarodowy Dzień Lasów, przypadający 21 marca. Z tego powodu uroczyste wręczenie nagród zaplanowano w przeddzień jego obchodów. Jednak z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej zakończenie konkursu zostało odłożone w czasie.

O dużym zainteresowaniu konkursem świadczy frekwencja uczestników. Organizatorzy otrzymali aż 632 prace plastyczne, a ich oceny dokonała komisja w składzie: Dorota Borzyszkowska (Tucholski Park Krajobrazowy), Dorota Rząska-Lis (Nadleśnictwo Woziwoda), Patryk Bośko ( Nadleśnictwo Tuchola) oraz Agnieszka Jopek (Tucholski Ośrodek Kultury).

Prace podlegały ocenie w trzech kategoriach wiekowych. Przyznano następujące nagrody:

Kategoria klas I – III

I miejsce – Klaudia Klinger – SP nr 3 w Tucholi

II miejsce – Tomasz Nieżórawski – SP w Żalnie

III miejsce – Igor Niedźwiecki – SP nr 1 w Inowrocławiu

wyróżnienia w kategorii klas I-III

Sara Pankowska – SP w Osieku, Leon Reich – SP nr 16 w Toruniu, Zuzanna Ritter – SP w Sławkowie

Kategoria klas IV–V

I miejsce – Jagna Jaworska – SP nr 3 w Tucholi 

II miejsce – Zofia Makowska – SP w Turznie

III miejsce – Przemysław Tymecki – SP w Wiśniewie

wyróżnienia w kategorii klas IV–V

Dominik Chudela – SP nr 2 w Nakle n. Notecią, Jagoda Nowakowska – SP w Małej Nieszawce, Amelia Zielinska – SP nr 1 w Tucholi,  Katarzyna Kuszyńska – SP w Wiśniewie

Kategoria klas VI-VIII

I miejsce – Jesika Wysocka – SP nr 21 w Grudziądzu

II miejsce – Wiktoria Janasz – SP nr 4 w Brodnicy

III miejsce – Maria Lau – SP w Białych Błotach

wyróżnienia w kategorii klas VI- VIII     

Sandra Ostrowska – SP nr 13 w Grudziądzu, Natan Kubicki – SP nr 18 w Grudziądzu.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom konkursu zainteresowanie i wkład pracy włożony w wykonanie zadania konkursowego. Zwycięzcom gratulujemy. Dziękujemy również opiekunom za przygotowanie dzieci pod względem merytorycznym i pomoc uczestnikom w organizacyjnych czynnościach związanych z konkursem.

Informujemy, że na zwycięzców czekają nagrody, które postaramy się przekazać jak najszybciej.  O terminie podsumowania i ich odbioru będziemy informować telefonicznie.