Lista aktualności Lista aktualności

Choinka dla szkoły

Tradycyjnie już, corocznie przed Świętami Bożego Narodzenia szkoły współpracujące z nadleśnictwem w zakresie edukacji leśnej otrzymują od nas choinki pochodzące z plantacji zakładanych w lesie. Wraz z nimi do uczniów i grona pedagogicznego kierujemy zaproszenie do udziału w konkursie na najestetyczniejsze świąteczne przybranie

Ważnym kryterium oceny wystroju, które komisja bierze pod uwagę poza estetyką, jest zastosowanie do wykonywania ozdób materiałów przyjaznych dla środowiska. W tym roku akcję rozpoczęliśmy 5.grudnia. Drzewka zostały umieszczone w klasach, przyozdobione przez dzieci, sfotografowane a fotografie dostarczone do nadleśnictwa. Zwycięska okazała się klasowa choinka z Zespołu Szkół Publicznych w Szlachcie. Pod nią trafił upominek w postaci ozdoby choinkowej.

W trakcie organizowanej przez nas akcji pn. „Choinka dla szkoły”  systematycznie przypominamy o zaletach naturalnego drzewka. Trudno znaleźć równie ekologiczny produkt, który poza estetyką, wspaniałym zapachem, tworzy świąteczną aurę. Rosnące na plantacji drzewko przyczynia się do redukcji zanieczyszczeń w atmosferze. Takich korzyści nie daje nam plastikowy, rozkładający się latami jego zamiennik.