Lista aktualności Lista aktualności

Drzwi otwarte za nami...

Zwiedzanie ośrodka edukacji, quizy w terenie, przejazd melexem po lesie to oferta spędzenia wolnego czasu na terenie Nadleśnictwa Woziwoda, która kierowana była do uczestników niedzielnych drzwi otwartych

Do odwiedzin kompleksu edukacyjnego w Woziwodzie leśnicy zapraszają turystów oraz mieszkańców regionu już od wielu lat. Drzwi Otwarte w Nadleśnictwie Woziwoda wpisują się  na stałe w obchody Dni Borów Tucholskich. Niekiedy drzwi ośrodka otwierają się w innych weekendowych terminach. Ostatnio zapraszaliśmy z okazji Dnia Dziecka, po długiej przerwie, spowodowanej pandemią Covid -19.

Jak zawsze załoga nadleśnictwa była do dyspozycji osób poszukujących ciekawych miejsc, aktywności w otoczeniu natury, przejawiających zainteresowanie lasem, przyrodą oraz gospodarką leśną. Od ponad roku odczuwamy zmęczenie z powodu przedłużającej się izolacji, zdalnej pracy i nauki. Dlatego warto czasem swoje myśli zwrócić w stronę lasu i zrelaksować się w otoczeniu drzew. To też proponowaliśmy rodzinom odwiedzającym nadleśnictwo.

Jako osoby zawodowo, na co dzień obcujące z przyrodą, staraliśmy się jak najlepiej służyć swoją wiedzą i doświadczeniem. Słoneczna pogoda sprzyjała rekreacji na świeżym powietrzu, stwarzając dogodne warunki do zabaw terenowych oraz innych aktywności, które miały miejsce na placu przed nadleśnictwem. Wszyscy zainteresowani zostali przez nas zaopatrzeni w zestaw zadań do rozwiązania oraz mapkę okolicy. Odpowiedzi można było znaleźć w opisach ekspozycji, znajdujących się w ośrodku oraz opisach tablic umieszczonych na  skrócie ścieżki edukacyjnej. Dodatkowo, co pewien czas po trasie przemieszczał się melex, uatrakcyjniając wypoczynek w rezerwacie Dolina Rzeki Brdy. Niewątpliwie przejażdżka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszej części naszych gości. 

Równolegle do inicjatywy proponowanej przez nadleśnictwo odbywał się Dzień Dziecka zorganizowany przez dzierżawcę pola namiotowego. Dla osób przybywających w tym dniu do Woziwody była to dodatkowa oferta spędzenia wolnego czasu poza domem.