Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Ziemi i wiosenne sprzątnie lasu

W miniony piątek (23 kwietnia) na terenie nadleśnictwa odbyło się wiosenne sprzątanie lasu. Akcja ta wpisująca się w obchody Międzynarodowego Dnia Lasu, skierowana była do mieszkańców okolic Woziwody

Obecnie spędzamy wiele czasu w izolacji. Realia pandemii Covid-19 uniemożliwiają realizację inicjatyw w bezpośrednim kontakcie ze sobą. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się  przeprowadzenie wiosennego sprzątania w formie zdalnej. Każdy mieszkaniec okolic bowiem mógł zwrócić się do nadleśnictwa po odbiór worków i rękawic ochronnych, aby zaangażować się indywidualnie bądź rodzinnie w prace na rzecz lasu.

W tym roku przedsięwzięcie było wspierane przez lokalne sołectwa. Wiele starań o rozpropagowanie piątkowego sprzątania poczyniło Sołectwo Legbąd. Położenie wsi w bezpośrednim otoczeniu lasów bez wątpienia ułatwia organizację tego typu inicjatyw.

Dzięki zaangażowaniu Pani Sołtys oraz opiekuna Świetlicy Wiejskiej w Łosinach akcja spotkała się ze zwiększonym zainteresowaniem, a młodzi podopieczni świetlicy wiejskiej zadali sobie wiele trudu, aby lasom wśród których mieszkają przywrócić estetykę. Z tego powodu wielkie podziękowania kierujemy do obu Pań.

Dziękujemy też wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, wszystkim którzy wspólnie, rodzinnie obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi i przyczynili się do tego, że nasze otoczenie jest piękniejsze i zdrowsze. Dziękujemy za nadesłane fotorelacje i przekazanie nam pokaźnego zbioru śmieci, pokazującego skalę problemu jakim jest zaśmiecanie lasu.

Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach!