Lista aktualności Lista aktualności

Zapraszamy na wiosenne sprzątnie lasu

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegorocznym jego obchodom towarzyszy hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Dzień Ziemi uznany został za ekologiczne święto w 1970 roku. Od tego momentu coroczne edycje przypominają o konieczności zmiany postaw przez ludzi korzystających z zasobów przyrody, uświadamiają o problemach, które sa konsekwencją konsumpcyjnego stylu życia człowieka, o  postępujących zmianach klimatu.

W tym roku hasło nawołuje do podjęcia działania na rzecz naszego zielonego otoczenia, dlatego pracownicy Nadleśnictwa Woziwoda zapraszają do zaangażowania się w pracy na rzecz lasu. Możemy na przykład zebrać śmieci, które zostały wyrzucone do lasu.

Zadbajmy o ekologiczne warunki panujące w lesie- usuńmy śmieci zanieczyszczające leśny ekosystem. To zbędny element krajobrazu.

Zgodnie z tegoroczną maksymą- przywróćmy ład w naszej lokalnej „małej Ziemi”. Co prawda, tym roku z powodu COVID-19 nadal musimy aktywność podejmować indywidualnie, z zachowaniem dystansu społecznego. Nie mniej jednak każdy z nas osobno też może zdziałać wiele.

Przyłączmy się do akcji sprzątania lasu! Świętujmy razem Dzień Ziemi!

Do Woziwody zapraszamy 23 kwietnia ( w najbliższy piątek).

Aby się włączyć do akcji wystarczy:

  • Przyjechać do siedziby Nadleśnictwa Woziwoda i odebrać worek na śmieci i rękawiczki. Jesteśmy dostępni w godzinach pracy nadleśnictwa, tj. 7.00-15.00;
  • Wybrać się z na spacer do lasu i pozbierać śmieci znalezione po drodze.
  • Przekazać osobie wskazanej do kontaktu (Dorocie Rząsce-Lis) worek ze zbiorami.                                                                  

Dbałość o dobro okolicznej przyrody, fragmentu lasu, czy też całej planety leży w interesie każdego z nas. Pamiętajmy o tym nie tylko w Dniu Ziemi, lecz na co dzień.