Lista aktualności Lista aktualności

Podsumowanie konkursu "Kartka dla leśnika"

8 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi odbyło się spotkanie, którego celem było uroczyste wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka dla leśnika". Konkurs został zorganizowany przez szkołę przy współpracy z Nadleśnictwem Woziwoda

Adresaci tego przedsięwzięcia to uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Inicjatywa otrzymała również wsparcie ze strony innych podmiotów, m.in. Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego w Bydgoszczy, Nadleśnictwa Tuchola, Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi, Tucholskiego Parku Krajobrazowego oraz Tucholskiego Ośrodka Kultury.

Zakończenie konkursu zaplanowano co prawda w miesiącu marcu, dokładnie w przeddzień obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów, lecz ze względu na wprowadzenie obostrzeń, wynikających z trudnej sytuacji epidemicznej, spotkanie podsumowujące odbyło się w możliwie najszybszym terminie, czyli w minioną sobotę.

Pomimo trudnych realiów, w których przyszło uczniom zdobywać wiedzę, dużego obciążenia uczniów zdalną nauką, konkurs zaskoczył organizatorów wyjątkowo dużą frekwencją uczestników. Do oceny wpłynęły bowiem aż 632 prace plastyczne(!), za co serdecznie dziękujemy.

Na sobotnie spotkanie przybyli nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami. Obecny był na nim także przedstawiciel Nadleśnictwa Woziwoda, Technikum Leśnego w Tucholi oraz przewodniczący Rady Rodziców Szkoły. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz w postaci  bonów wartościowych na zakup nagród, zaproszeń na jednodniowy pobyt na terenie Nadleśnictwa Woziwoda  oraz w Technikum Leśnym w Tucholi. 

Nagrody, które przekazano uczestnikom, ufundowało Nadleśnictwo Woziwoda, Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Technikum Leśne w Tucholi, Tucholski Park Krajobrazowy oraz Nadleśnictwo Tuchola.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz podmiotom, które przyczyniły się do wsparcia konkursu i zapraszamy do kolejnej edycji.