Lista aktualności Lista aktualności

X Bieg Św. Huberta

Bieg św. Huberta jest inicjowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi od dziesięciu lat. Na jubileuszową edycję organizatorzy zapraszali 26 października. Biegowi towarzyszył X Rajd Nordic Walking, Mistrzostwa Polski Myśliwych oraz Mistrzostwa Polski Leśników.

Przedsięwzięcie corocznie spotyka się z dużym zainteresowaniem, co potwierdza znaczna frekwencja biorących w nim udział zawodników. W drodze do zwycięstwa trzeba pokonać dystans piętnastu kilometrów lub dziesięciu w ramach nordic walking. Szlak wiedzie uczestników przez urokliwe leśne otoczenie.

W tym roku bieg był wspierany przez szereg lokalnych pomiotów, m.in. nadleśnictwa podlegające Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy, Bractwo Świętego Huberta oraz Technikum Leśne w Tucholi, zapewniających leśną oprawę zawodów.

Wewnątrz hali OSIR-u ustawiono stoiska promocyjno-edukacyjne, w tym Leśnego Kompleksu Promocyjnego Bory Tucholskie, reprezentowanego przez nadleśnictwa Woziwoda i Tuchola. Do dyspozycji uczestników biegu byli leśnicy, z którymi można było porozmawiać na tematy leśne i przyrodnicze. Odwiedzający stoisko mogli również wziąć udział w quizach i otrzymać drobny upominek w postaci wydawnictwa lub zabrać ze sobą kawałek lasu w formie drzewka. Uczestnicy wysłuchali Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych, sygnałów myśliwskich oraz obejrzeli sokoły prezentowane przez uczniów Technikum Leśnego w Tucholi.

Nad inicjatywą patronat honorowy sprawował Senator RP Andrzej Kobiak, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Bartosz Michał Bazela.