Lista aktualności Lista aktualności

Zakończenie #Zabierz5zlasu

Na początku września br. zapraszaliśmy do udziału w jesiennej edycji akcji #Zabierz5zlasu. Obecnie zakończyliśmy inicjatywę

„Zabierz 5 z lasu” to akcja i zarazem apel, kierowany przez leśników do wszystkich osób którym nie jest obojętny stan przyrody. Przystąpienie do niej jest łatwe, wymaga zadania sobie niewielkiego trudu. Jest możliwe do realizacji przez każdego.

Obecnie wiele czasu spędzaliśmy w izolacji. Po zdalnej pracy i nauce szukaliśmy wytchnienia i regeneracji  w leśnych ostępach. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wybierając się do lasu przy okazji wystarczyło zebrać chociaż trochę zalegających śmieci, uwiecznić na fotografii swoje znalezisko i przesłać jego zdjęcie do nadleśnictwa. Akcja trwała do 31 października.

Wszystkie osoby, które włączyły się w przedsięwzięcie otrzymają niebawem od nas certyfikat, który zostanie wysłany za pośrednictwem poczty email. Na indywidualne życzenie certyfikaty będą przygotowane w wersji papierowej. Będzie można je odebrać razem z upominkiem w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, po uzgodnieniu odbioru pod numerem telefonu 696029395.

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy galerię „śmieciowych niespodzianek”, z  których uczestnicy oczyszczali nasze lasy. 

Miło byłoby, abyśmy podczas izolacji w naturze nie zapominali zabrać po sobie niechlubnych śladów swojej obecności, których niestety w ostatnim czasie  zdecydowanie w lesie przybyło.

Zapraszamy do kolejnej edycji, którą planujemy przeprowadzić w terminie wiosennym!