Lista aktualności Lista aktualności

W Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej zapanowała zima

„ Zima w lesie” była tematem Tucholskich Spotkań Artystycznych, które odbyły się na terenie Nadleśnictwa Woziwoda

Zimową aurę obecnie daje się odczuć nie tylko w woziwodzkich lasach. 10 grudnia wypełniła bowiem atmosferę Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Za sprawą gości, którzy przybyli na spotkanie można było ją dostrzec w poezji, prozie, utworach muzycznych oraz malarstwie.

Uczestnicy wysłuchali  autorskich wierszy w wykonaniu lokalnej poetki Kingi Czapiewskiej, fragmentu opisu zimy  z „Chłopów” Władysława Reymonta oraz wierszy Jana Sabiniarza. Prezentacja malarstwa Zenona Korytowskiego z pewnością przeniosła na chwilę uczestników w leśne klimaty. Spotkanie uświetniły występy muzyczne Dariusza Krygowskiego oraz sygnalistów myśliwskich Kazimierza i Karola Kroskowskich, którzy swoje prezentacje ubarwiali opowiadaniami o historii sygnałów i tradycjach myśliwskich.

Las zimą „dał się poznać”  nie tylko z perspektywy artystycznej. Z opowiadania, któremu towarzyszyła relacja fotograficzna zaproszeni goście z pewnością znaleźli odpowiedź na wiele pytań dotyczących natury i relacji człowieka z przyrodą. W jaki sposób przyroda przystosowuje się do nadejścia zimy, jakie zadania wykonują leśnicy w porze zimowej, czym jest gospodarka leśna, a czym łowiecka- to  przykłady zagadnień, poruszanych na sobotnim spotkaniu przez leśników.

Uczestników powitał nadleśniczy Stefan Konczal. Spotkanie poprowadziła Maria Korytowska, inicjatorka jedenastego już z kolei spotkania artystycznego. Prezentacje i występy poświęcone tematyce spotkania przygotowali: Adam Korytowski, Dorota Rząska-Lis, Kazimierz i Karol Kroskowscy, Kinga Czapiewska, Paweł Skowroński, Arleta Nowak, Monika Jeschke oraz Barbara Okrzyńska. W gronie zaproszonych gości  powitaliśmy burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na profilu FB Maria Korytowska | Facebook