Asset Publisher Asset Publisher

Podarujmy trochę szczęścia...

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres. Wszyscy marzą, aby spędzić je jak najlepiej, radośnie, w wymarzonej oprawie, w gronie najbliższych osób, w wyjątkowej aurze…Nie dla wszystkich ten moment jest jednak łaskawy. Wśród nas są osoby, których nie stać na spełnienie nawet tych najmniejszych pragnień, dlatego pomyślmy o potrzebach innych. Czasem aby pomóc i doświadczyć radości obdarowanej osoby potrzeba naprawdę niewiele.

Z tego powodu załoga Nadleśnictwa Woziwoda w okresie poprzedzającym Święta postanowiła przygotować pomoc dla rodziny zastępczej, a w poszukiwaniu osób wymagających wsparcia pomogło nam Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi. Oczywiście przed przygotowaniem paczki, nawiązaliśmy kontakt z pracownicą PCPR-u, która  zrobiła rozeznanie w zakresie potrzeb rodziny i przystąpiliśmy do zbiórki pieniędzy. W gronie pracowniczym zebraliśmy środki, z przeznaczeniem na zakup płytek ceramicznych do łazienki, szafki łazienkowej, robota kuchennego oraz artykułów spożywczych.  Tuż przed Świętami trzyosobowa delegacja pracownicza przekazała paczkę rodzinie.

Obdarowując można było utwierdzić się w przekonaniu, że drobny gest ze strony każdego z nas może zmienić czyjś świat. Wystarczyło tylko spojrzeć na wypisaną na twarzy członków rodziny radość…

Pamietajmy-„Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego (Stapulensis Jacobus Faber)”.