Asset Publisher Asset Publisher

Po akcji #SadziMy...

Zakończyliśmy akcję #SadziMy inicjowaną przez Prezydenta Rzeczypolitej Polskiej oraz Pierwszą Damę. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

Od samego rana, w miniony piątek, do dyspozycji mieszkańców regionu oraz osób przejściowo przebywających w Borach Tucholskich były sadzonki wyhodowane na szkółce leśnej w Nadleśnictwie Woziwoda. Każda zwracająca się do nas osoba mająca potrzebę zagospodarowania niezadrzewionych miejsc mogła liczyć na otrzymanie drzewek przeznaczonych na ten cel.

Bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie i liczymy na to, że Państwa zaangażowanie w sadzenie zielonych terenów w przyszłości zaprocentuje i będziemy mogli wspólnie cieszyć się zdrowszym powietrzem i piękniejszym krajobrazem.

Jak informuje plakat promujący kampanię #SadziMy: „Mała sadzonka ,którą masz w rękach, to początek wielkiej przygody. Wyrosłe z niej drzewo w ciągu swojego życia zapewni nam tlen, oczyści powietrze, złagodzi zmiany klimatu, stanie się siedliskiem wielu organizmów, a w przyszłości drewno z niego powstałe może stworzyć komuś dom”.