Wydarzenia Wydarzenia

#Zabierz5zlasu

Po raz kolejny w tym roku powracamy do organizacji akcji #Zabierz5zlasu. Liczymy na Państwa zainteresowanie. Wspólnie zmniejszmy ilość odpadów w lesie!

Aby włączyć się do akcji należy:

  • wybrać się na spacer do lasu, zebrać min. 5 szt. śmieci i wyrzucić je do przydomowego śmietnika lub najbliższego kosza lub pojemnika umieszczonego na terenach leśnych udostępnionych na cele turystyczne. Przedtem koniecznie zróbmy zdjęcie ilustrujące „znalezisko” i polećmy wykonanie tego zadania znajomym.
  • opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych, w taki sposób, aby było widoczne dla wszystkich. W jego opisie umieszczamy hasło akcji #zabierz5zlasu #NadleśnictwoWoziwoda. Następnie nominujemy znajomych. Nominowane osoby muszą podjąć wyzwanie, pójść do lasu, zebrać min. 5 śmieci, sfotografować i nominować kolejne osoby. W ten sposób akcja się nakręca, a z lasu znikają kolejne śmieci.
  • przesłać zdjęcie do nadleśnictwa na adres dorota.rzaska-lis@torun.lasy.gov.pl, do dnia 31.10.2020 r. Z zebranych fotografii utworzymy galerię, która będzie opublikowana na stronie internetowej nadleśnictwa lub profilu FB. Fotografię lub śmieci zebrane podczas spaceru w okolicy Woziwody można również dostarczyć osobiście do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Woziwodzie w dniu 18.09.2020 r. w godzinach 7.00-15.00.

Każdy uczestnik akcji, który wykona zadanie otrzyma pamiątkowy certyfikat z akcji, a autorzy najciekawszych zdjęć upominek. Certyfikaty będą dostarczone za pośrednictwem poczty elektronicznej do samodzielnego wydruku.

Osoby które przystąpią do akcji w dniu 18.09.2020 r. na terenie nadleśnictwa będą mogły certyfikat odebrać osobiście.

W celu otrzymania certyfikatu lub upominku (dla najlepszych zdjęć)  należy wraz ze zdjęciem, podać adres do korespondencji oraz zgodę na publikację zdjęcia i przetwarzanie danych osobowych (druk do pobrania w załączniku).                                                                                                                                                                                                 

Zapraszamy do udziału!