Asset Publisher Asset Publisher

Drzwi Otwarte w Nadleśnictwie Woziwoda za nami...

Konkurs plastyczny, quizy, przejazd melexem po ścieżce przyrodniczej, zwiedzanie ośrodka edukacji to przykłady propozycji spędzenia wolnego czasu, które Nadleśnictwo Woziwoda oferowało w ubiegłym tygodniu turystom odwiedzającym region Borów Tucholskich

Do Woziwody zapraszaliśmy w minioną niedzielę w ramach Drzwi Otwartych, wpisanych corocznie  w program obchodów Dni Borów Tucholskich. Każdy kto w tym dniu przybył do Woziwody  mógł porozmawiać z pracownikami nadleśnictwa, zdobyć nieco informacji o pracy leśnika, gospodarce leśnej, przyrodzie Borów oraz skorzystać z atrakcji proponowanych na terenie ośrodka edukacji.

Młodszej części uczestników drzwi otwartych oferowaliśmy konkurs plastyczny pn. „Co nam daje las”. Skierowany był docelowo do uczniów szkół podstawowych i jak to bywało w poprzednich latach cieszył się zainteresowaniem dzieci. Wszyscy zaproszeni do udziału w nim otrzymali drobne upominki, pomimo to do zwycięzców trafią dodatkowo nagrody. Zostaną przekazane  wkrótce za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Poniżej publikujemy nazwiska zwycięzców.

Wiele osób rodzinnie wypoczywających w otoczeniu przyrody zaangażowało się w wykonanie różnych aktywności, w tym zadania polegającego na  rozwiązaniu quizu. Aby odpowiedzieć na pytania należało zwiedzić ośrodek edukacji oraz fragment ścieżki edukacyjnej pod kątem uzyskania odpowiedzi. Odpowiedzi  skrywały bowiem ekspozycje i tablice umieszczone na terenie bazy edukacyjnej nadleśnictwa.

Dziękujemy za duże zainteresowanie i zapraszamy za rok. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.

Oto wyniki konkursu

Kategoria wiekowa I

Lokata I: Mateusz Piekarski

Lokata II: Hania Bartkowiak

wyróżnienie: Pola Ciecholewska

Kategoria wiekowa II

Lokata I: Klaudia Hoffmann

Lokata II: Liliana Tyda i Maja Ciecholewska

Kategoria wiekowa III

Lokata I: Krystian Piotrowski

Lokata II: Wiktor Piekarski