Asset Publisher Asset Publisher

Drzwi Otwarte w Technikum Leśnym w Tucholi

Dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych drzwi otwarte to szansa na zapoznanie się z ofertą edukacyjną jeszcze przed wyborem przyszłego kierunku kształcenia

Od wielu lat są systematycznie organizowane przez Technikum Leśne w Tucholi. Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną Covid-19 odbyby się po raz kolejny 23 kwietnia.

W minioną sobotę można było więc odwiedzić szkołę oraz internat, porozmawiać z nauczycielami i przyszłymi leśnikami w trakcie nauki.  Koła tradycji łowieckich prezentowały swoje pracownie i chętnie dzieliły się z odwiedzającymi zdobytą w trakcie zajęć ponadobowiązkowych wiedzą, z zakresu sokolnictwa, czy tradycji łowieckich. Młodzi goście oraz towarzyszący im rodzice obserwowali również pokazy arborystyki, gry na sygnałówce, prezentacje umiejętności leśnych, zwiedzili muzeum sygnałów. Uczestnikom oferowano korzystanie z symulatora harwestera.

Przy stoisku promocyjnym przygotowanym przez Nadleśnictwo Woziwoda udzielano informacji na temat pracy leśnika oraz praktyk zawodowych, prowadzonych w lesie pod opieką leśniczych i podleśniczych –instruktorów. Przy okazji osobom odwiedzającym stoisko przekazano informację o projekcie pn. "Ochrona cennych ekosystemów Borów Tucholskich" realizownaym obecnie na terenie nadleśnictw Woziwoda i Tuchola, dzięki dotacji ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego.