Asset Publisher Asset Publisher

Na spotkanie z lasem...

Po długiej przerwie na placu przed Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczo-Leśnej coraz częściej można usłyszeć głosy dzieci. Czerwcowe dni przyniosły nam cykl spotkań z przybywającymi na lekcje przyrody grupami szkolnymi

Długa izolacja i niezbyt pogodna wiosna sprawiły, że wszyscy jesteśmy zmęczeni i cierpimy na niedosyt relaksu na łonie natury w gronie znajomych i przyjaciół. Widać to po najmłodszych. Grupy szkolne wraz z opiekunami korzystają z możliwości wspólnych wyjazdów i spędzania czasu z dala od domów i pomieszczeń szkolnych.

Dzieci na terenie bazy edukacyjnej nadleśnictwa uczestniczą w lekcjach na temat lasu, ich mieszkańców, zasad korzystania z lasu oraz pracy leśnika. Przybywają wraz z opiekunami, aby obejrzeć wystawę zwierząt w ośrodku edukacyjnym, dzieląc się przy okazji chętnie swoimi doświadczeniami z kontaktów na żywo, które miały miejsce podczas rodzinnych wyjść do lasu. Bardzo popularne miejsce odwiedzin stanowi również sędziwy, pomnikowy dąb "Zbyszko".

Panująca letnia aura sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Niezwykle ekscytująca jest zwykle zakończenie pobytu- „podróż” melexem po ścieżce edukacyjnej do celu i jednocześnie kolejnej niespodzianki w postaci ogniska z pieczoną kiełbasą :)

Oczywiście na terenie nadleśnictwa znajduje się wiele ciekawych miejsc, gdzie można miło spędzić czas i dowiedzieć się czegoś nowego na temat przyrody. Co prawda rok szkolny dobiega końca, ale zapraszamy do nas kolonistów i harcerzy.