Asset Publisher Asset Publisher

Laureat konkursu plastycznego na spotkaniu z lasem

Laureat konkursu wraz z rodziną podczas wtorkowego wypoczynku miał możliwość poznania najciekawszych miejsc na terenie nadleśnictwa

W okresie wiosennym Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi we  współpracy z nadleśnictwem zorganizowała konkurs plastyczny pn. „Kartka dla leśnika”, skierowany do szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Jedną z nagród, przyznanych laureatom było zaproszenie na całodzienne spotkanie z lasem i leśnikami.

Voucher pobytowy został wykorzystany w miniony wtorek (13 lipca), a plan spotkania był następujący: zwiedzenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Woziwodzie, najcenniejszych przyrodniczo rezerwatów przyrody, spotkanie z leśniczym w biurze leśnictwa, wyjazd w teren w celu obserwacji prac wykonywanych w lesie oraz posiłek przy ognisku. Inicjatywa została zrealizowana w pełni.

Laureat wraz z rodziną podczas wtorkowego wypoczynku miał możliwość poznania naszych najciekawszych obiektów, porozmawiać z leśniczym i podlesniczym, pomóc w tzw. odbiórce drewna (pomiarze stosów). Przy okazji można było dowiedzieć się czegoś o lesie oraz zwiedzić fragment ścieżki edukacyjnej, poruszając się po niej melexem. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w postaci kiełbaski upieczonej przy ognisku, która pozwoliła zregenerować siły po bardzo aktywnym dniu.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za wspólnie spędzony czas i liczymy na to, że w pamięci zachowa się kilka miłych wspomnień z Woziwody :)