Wydawca treści Wydawca treści

Regulaminy obiektów udostępnionych na cele turystyczne

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do korzystania ze spacerów na łonie natury. Wybierając się do lasu, nie zapominajmy jednak o wygodnym obuwiu i odzieży przystosowanej do warunków terenowych. Zawsze powinniśmy być przygotowani na wystąpienie niedogodności, mogących być spowodowanych zmienną pogodą. Na wyprawę warto zabrać ze sobą jakąś przekąskę, coś do picia…i nieco wiedzy na temat ciekawych miejsc znajdujących się na terenie Nadleśnictwa Woziwoda oraz ewentualnych zagrożeń.

Warto też skorzystać z naszych obiektów, m.in. schroniska młodzieżowego Zielona Szkoła, Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, ścieżki przyrodniczo-leśnej. Szczegółowe informacje na temat wymienionych obiektów mozna uzyskac na stronie nadleśnictwa w zakładce Edukacja.

Na terenie nadleśnictwa znajdują się trzy miejsca do rozpalenia ognisk zlokalizowane na polu namiotowym w Woziwodzie, na ścieżce przyrodniczo-leśnej oraz obszarze pilotażowym wyznaczonym na potrzeby bushcraftu i surwiwalu (naprzeciwko osady Leśnictwa Dąbki). Możliwe jest korzystanie po uzgodnieniu z nadleśnictwem.

Nocleg można spędzić na polu namiotowym, które aktualnie zarządzane jest przez nadleśnictwo.Informacje i cennik usług znajduje się na stronie CamperPark Woziwoda – Wypoczynek w sercu Borów Tucholskich (camperpark-woziwoda.pl)

Zachęcamy równeż do korzystania ze ścieżek do jazdy konnej, zlokalizowanych na terenie leśnictw: Komorza i Ustronie.

Przed przyjazdem zapoznajmy się z poniżej publikowanymi regulaminami obiektów udostępnionych dla turystyki. Dowiedzmy się jak korzystać z oferty przygotowanej przez leśników, aby bezpiecznie i miło spędzić czas i zabrać ze sobą z lasu wyłącznie miłe wspomnienia :)