Asset Publisher Asset Publisher

Zielony Punkt Kontrolny

Zapraszamy Państwa do korzystania ze zrealizowanego w naszym nadleśnictwie projektu Zielony Punkt Kontrolny

Na obszarze ok. 6 km2 rozlokowane zostały stałe punkty kontrolne (PK), którymi są słupki drewniane o charakterystycznym wyglądzie (patrz zdjęcie) oznaczone logo Lasów Państwowych oraz plakietką z symbolem orienteeringu (biało-czerwony kwadracik), na którym napisano nr PK.

Do każdego słupka przymocowany jest perforator (kasownik), za pomocą którego potwierdzić można swój pobyt na punkcie. Należy w tym celu "skasować" kratkę z karty kontrolnej (startowej), zamieszczonej na obrzeżu mapy, o numerze odpowiadającym odnalezionemu PK. Proszę przy tym zwrócić uwagę, że na karcie kontrolnej i na mapie mamy numery od 1 po kolei w górę, oznaczające kolejność zaliczania PK. Tym numerom przyporządkowane są nr poszczególnych punktów kontrolnych (zawsze dwucyfrowe), o czym informację znajdziemy w tabelce z piktogramowym opisem PK. Będąc na punkcie kontrolnym należy uważnie sprawdzić, czy dotarliśmy do tego właściwego, którego zgodnie z mapą mieliśmy odszukać.

Zamieszczamy trzy mapki, z trasami o różnej długości: krótka, średnia i długa. Prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną, w której znajdziecie Państwo podstawową wiedzę na temat poruszania się w terenie na orientację oraz z informacjami zamieszczonymi na tablicach na starcie do ZPK lub przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo - Leśnej.